MILLISED LILLED VALIDA MATUSELE?

Matused on väga kurb sündmus nii lähedastele kui sõpradele ja tuttavatele. Tavaliselt tuleb see väga ootamatult. Sellisel hetkel on lilled (leinakimbud ja matusepärjad) viimne austusavaldus lahkunule. Sellisel hetkel on inimesed väga tihti valiku ees:

  • mis värvi lilli või kui palju on õige viia?
  • kas valida leinakimp või matusepärg?
  • kas eluslilledega või kunstlilledega leinakimp?
  • kas kirjutada linti või mitte?

VÄHEST HOOLDUST VAJAVAD TOATAIMED

Me kõik tahame, et toalilled oleksid ilusad ja pakuksid meile palju rõõmu aga aja nappuses või väheste kogemuste tõttu, pole meil nendega aega tegeleda,  kuid ometi on soov oma kodu või kontorit veidi rohelisemaks muuta.

TILLANDSIA

Viimastel aastatel väga populaarsed õhulilled ehk tillandsiad. Oma graatsilise välimuse ja vähese nõudlikkuse tõttu on nad teretulnud igaühe koju. Õhulilled, nagu ka nimi ütleb, saavad oma toitained õhust, nad ei vaja kasvamiseks mulda. Õhulillede värvus varieerub valkjast hallist kuni erksa roheliseni ning eriti kenad on roosad variandid. Mida hallikam taim seda enam talub ta päikesevalgust ja seda vähem vajab ta ka niiskust. Mida rohelisem taim seda vähem talub ta otsest päikesevalgust ning samuti vajab ta ka veidi enam piserdamist/niisutamist.

 

 

ENAMLEVINUD KAHJURID TOATAIMEL

Iseenesest on putukad ju vahvad tegelased, kelle askeldamisi on põnev jälgida. Asi pole aga sugugi enam nii põnev, kui tegemist on toataimede kahjuritega, kes taime kasvu ja õitsemist häirivad ning tervisehädasid põhjustavad.

Mõned nõuanded kuidas lõikelill kauem värskena püsib

Kui lõikelilled lähemal ajal vette ei saa, siis palun keera varre otsad millegi niiske sisse. Seda eriti soojade ilmadega. Väljast tulles (juhul kui õues on külm) võiksid lilled veidi toasoojas paberis seista, et ühtlustada temperatuuri. Lilled on tundlikud järskude temperatuuri muutuste suhtes.