TILLANDSIA

Viimastel aastatel väga populaarsed õhulilled ehk tillandsiad. Oma graatsilise välimuse ja vähese nõudlikkuse tõttu on nad teretulnud igaühe koju. Õhulilled, nagu ka nimi ütleb, saavad oma toitained õhust, nad ei vaja kasvamiseks mulda. Õhulillede värvus varieerub valkjast hallist kuni erksa roheliseni ning eriti kenad on roosad variandid. Mida hallikam taim seda enam talub ta päikesevalgust ja seda vähem vajab ta ka niiskust. Mida rohelisem taim seda vähem talub ta otsest päikesevalgust ning samuti vajab ta ka veidi enam piserdamist/niisutamist.

 

 

Hooldamine. Piserda õhulilli paar korda nädalas toasooja veega, kõige parem on vihma- või lumesulamise vesi. Iga paari nädala tagant võta lill terraariumist või pesast välja ja leota teda umbes 1 tund. Peale leotamist lase lillel alati ära kuivada, et liigne niiskus ei tekitaks lehtedes mädanikku.

Tillandsiad on õitsevad taimed. Õis kestab mitmeid kuid enne kui ta tuhmub ja närbub. Õie ära õitsedes näpista see küljest, sama võid teha kuivanud lehtedega. Kui sinu õhulillel tekivad nn pojad, siis võid need lasta kenasti üheks suureks puhmaks kasvada.